Ondestek Blog

Sigorta Chatbotu 7/24 Yanınızda!

Posted by Ondestek on 22.05.2019 11:03
Ondestek

Ondestek-Sigorta Chatbotu

Chatbot, sigorta şirketlerinin potansiyel müşterileriyle, çalışanlarıyla ve acenteleriyle etkileşime girmesi için yeni bir iletişim kanalı açtı. Sigorta chatbotları, etkileşim içinde oldukları kişilerle doğal bir konuşma yapabilir ve yapay zeka yardımı ile sigorta ilgili her türlü karmaşık soruları cevaplayabilir.

 

Sigorta şirketleri, müşterilerinin, çağrı merkezi temsilcilerinin veya acentalarının gereksinimlerini karşılamak için sigorta için özel terzi dikim chatbot oluşturulabilir. Chatbotlar gelen isteklerde yer alan fazlalık yükü alır, otomatize edilebilecek her türlü konuyu üzerine alarak, sigorta şirketlerinin etkinliklerini artırmalarına yardımcı olacaktır.

 

Sigorta poliçe botları, potansiyel müşterilerin farklı poliçe seçeneklerine göz atmalarına yardımcı olur ve önceki satın alımlarına, risk profillerine ve teminat ihtiyaçlarına göre kendilerine uygun poliçeleri önerir. Sigortacılık için chatbot aynı zamanda uçağa biniş yapan müşterilere yardım etmek, müşteriler adına talepte bulunmak, müşteri taleplerini yerine getirmede acentelere yardım etmek ve daha pek çok konuda da kullanılabilir.


 

Chatbotun, diğer birçok sektörde olduğu gibi, tüm sigorta kesimlerinde kuralı bozması bekleniyor. Hasar yardımı, araç sigortası, konut sigortası, özel sağlık sigortası, işyeri sigortası, tekne ve nakliyat sigortaları gibi pek çok alanda chatbotlar aktif kullanılmaya başladı. Halihazırda chatbotları kullanan başlıca sigorta firmalarından bazıları Allianz, Polonya'nın Link4'ü, Co-op Bankacılık Grubu, Nationale-Nederlanden Sigortası, Fransa'nın Credit Agricole'u ve Kanada'daki RBC Sigortasıdır.

Hemen sizde sigorta şirketiniz yada acentanız için chatbot demo talep edebilir, ve tüm bu ayrıcalıklardan hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz!

Chatbot hakkında keşfetmeye devam et!
Ondestek-Seyahat Chatbotu-Infografik-1

Topics: Chatbot

Ondestek-Chatbot

En Çok Okunanlar