Ondestek Blog

Chatbot oruç tutar mı?

Posted by Ondestek on 08.05.2019 11:48
Ondestek

chatbot ramazan

Dünya nüfusunun yaklaşık %24 ‘ü için Ramazan hoş geldi. Ramazan ayının maneviyatının dışında sosyal yaşantımız, ailemiz ve işimize olan katkısı da bir o kadar önemli. Teknolojik gelişmeler ise tüm bu alanların içinde.Peki Ramazan ayında chatbotlardan nasıl faydalanabilirsiniz?  • Bayram Boyunca Yol ve Hava Durumu

Ramazan bayramında ailemizi ziyaret, özellikle şehirler arası yolculuklar, ilk planlı faaliyetlerimiz arasındadır. Mevsim şartlarına bağlı olarak yaşanan ani hava değişimleri, sağanak yağışlar, kavurucu sıcaklar; yada yoğunluk ve bakım nedeniyle kapalı güzergahlar sizi sıkıntıya sokabilir. Yol ve hava durumuna hakim olmak, seyahat hazırlığınızı etkiler. Valizinizde değişen hava koşullarına uymak zorunda, aklınızda bulunsun. Hava durumu tahminlerini ve yol durumunu hızlı, anlık ve en doğru şekilde alabileceğiniz chatbotlar, bizlerin en büyük yardımcısı.

 

 
  • Bayramda Tatil Planları

Bayram tatilinde ülkemizde tum tatil noktalarında büyük bir yoğunluk yaşanmakta. Bu sebeble insanlar aylar öncesinden tatil ve uçak rezervasyonlarını yapmakta. Kaç gün süreceğinin pek bir anlamı yoktur aslında çünkü tatil tatildir. Bütçenizi de hesaba katarak adrenalin isteyenler için yamaç paraşütü, sakinlik isteyenler için bağ evi, yüzmek isteyenler için sahil kenarları ve keşfetmeyi sevenler için yurtdışı turlar güzel bir fırsat. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmek isteyenler için de birlikte bir tatil çok iyi bir fikir. Bunun için detaylı bir plan gerekir. Aksi halde süprizler moralinizi bozabilir. Otel ve uçak bilet rezervasyonlarınızı chatbotun yapmasına ne dersiniz?

 

  • Hediyeler

Bayramda küçüklere ve misafir gideceğimiz yerlere alınacak ufak çaplı hediyeler olmazsa olmaz. Hediyeler duygularımız başka türlü bir ifade biçimi. Bazen sevgi, bazen özlem, bazen de af anlamını taşır. Ramazan bayramı da sevginin en yoğun yaşandığı aydır Müslümanlar için.Kişiye özel hediyeler daha bir anlam taşısa da, çikolatadan, giyime, kozmetikten teknolojik araçlara kadar… pek çok hediye şimdiden zihinlerimizde yerini almış durumda. Birçok e-ticaret sitesinde chatbotlar, doğru hediyeyi seçmeniz konusunda sizin en büyük yardımcınız.

 

  • Ankara İçin İftar Zamanı?

Tüm şehirler için ayrıntılı iftar zamanını öğrenebilmenize imkan sağlayan chatbot sanırım sizi de mutlu eder. Namaz saatlerini de başka uygulamalara gerek kalmadan ayrıca takip edebilirsiniz. Ailenizle huzurlu bir iftar ortamı, sizi sevdiklerinize daha da çok bağlayacaktır. Bulunduğunuz mühitte planlı ramazan etkinliklerini de takip edebilirsiniz; tasavvufi konserler, şiir dinletileri, Hacivat-Karagöz gölge oyunları ve sema gösteri sizlere ramazan ayıda unutulmaz anlar yaşatır.

 

  • Yardım, Bağış Toplama

Türkiye ve dünyanın her köşesinde ihtiyaç sahiplerine ramazan aylarında yapılan yardım ve bağışlar artarak devam etmekte. Birçok yardım kuruluşu, Ramazan ayında toplanacak yardım ve bağışları chatbot üzerinden yardımseverlerden toplamakta ve chatbot, bilgileri ilgili kuruluşa detaylı bir şekilde raporlamaktadır. Ödeme kanallarıyla entegre olması sebebiyle, bu süreci oldukça güvenli ve hızlı bir şekilde sunmakta. İnsanlar, yardım ve bağışlar hakkında her türlü soruyu anlık sorabilir ve cevap alabilir; karşılıklı güven ortamı tesis edilir. Fitre, fidye ve zekat ile ilgili her türlü soru anlık olarak 7/24 cevaplanmaktadır.

 

  • Ramazan Ayı İle İlgili Materyaller

Ramazan ayı boyunca hem kendiniz hem de aileniz için faydalanabileceğiniz eğitim-öğretim ve görsel materyallere ulaşmanızda chatbotlar çok hızlı. Bugun pek çok e-ticaret sitesine entegre çalışan chatbotlar, aradığınız ürünü bulmanıza yardımcı olur.


Sizde chatbotun size sunduğu kolaylıklardan faydalanmak için demo talebinde bulunabilirsiniz!

Keşfetmeye Devam!

Ondestek Blog-Omnichannek mesajlaşma nedir-nasıl fayda sağlar

Topics: Chatbot

Ondestek-Chatbot

En Çok Okunanlar