Ondestek Blog

İşinizi Büyütmek İçin Teknolojiyi Doğru Kullanıyor Musunuz?

Posted by Ondestek on 10.06.2019 17:50
Ondestek

Ondestek Blog-İşinizi büyütmek için teknolojiyi dogru kullanıyormusunuz

Girişimci veya işletme sahibi iseniz…

Tahminimce işinizi büyütmek, yapılacaklar listenizde oldukça yüksek maliyetli, değil mi?

Ancak şu anda üzerinde durulması gereken en önemli şey bu olabilir.

Peki planın ne?

İşinizi nasıl büyütmeyi planlıyorsunuz?

Daha fazla satış, daha fazla gelir, daha fazla müşteri kazanmak için ne yapmalısınız?

 

Geçen sefer denedin mi? Peki nasıl?

Reklam bütçenizi artırdınız mı?

Dijital pazarlama ajansı ile çalışmaya başladınız mı?

Telefonla pazarlama elemanınız uzaktan mı çalışıyor?

Yeni bir satış müdürünü mü işe aldınız?

Belki ARTIK farklı bir şey yapmanın zamanı gelmiştir!

İşte size bir öneri - işinizi büyütmek ve rekabet gücünü geri kazanmak için teknolojiyi kullanın.

 Ondestek Blog-Teknoloji

 

Teknoloji derken, en son eğilimi takip etmek ya da en yeni uygulamayı indirmeyi kastetmiyorum.
İş dünyasında teknolojinin kullanılması, "son teknoloji" veya "botlar" veya "yapay zeka" ya da en son trend teknoloji terimiyle ilgili değil.

Önerebileceğim bir kısa yol maalesef yok!

İşinizi teknoloji ile büyütmeye başlamanın ilk adımı, TEKNOLOJİ HAKKINDA DÜŞÜNMEYİ BIRAKMAK!

Evet, doğru okudunuz.

Mantıklı gelmeyen teknik terimlerle kendinizi delirtiyorsanız ve işinizin ihtiyaç duyduğu teknolojiden endişe duyuyorsanız… sakinleşin.

Derin bir nefes alın.

Bir kahve molası verin.

Hazırsan devam edelim...

TEKNOLOJİ HAKKINDA DEĞİL İŞİNİZ HAKKINDA KAFA YORUN!

Teknolojiyi iş büyüme stratejisi olarak kullanmanın ateşli bir savunucusuyum. Bu konuyu gerçekten seviyorum ve tüm gün boyunca bu konuda konuşabilirim.

Ancak kesinlikle, sırf teknolojik görünmek için teknolojiyi uygulamaya inanmıyorum.

Dünyadaki en iyi yazılım, iş sürecinizi ayrıştırmıyorsa, iş akışınızi kolaylaştırmıyorsa ve çalışanlarınız bu yazılımı kullanamıyorsa hiçbir işinize yaramaz!

Öyleyse, ilk odak iş süreciniz üzerinde olmalı.

Büyüme için teknolojiyi kullanmak, mevcut iş süreçlerinizi anlamak, optimize edilebilecek veya otomatik hale getirilebilecek alanları belirlemek ve daha sonra bu alanlarda teknolojiyi uygulamaktır.

 Ondestek Blog-İş sürecinize odaklanın

Bu iş kesinlikle…

İnsanları değiştirmekle ilgili değil. İnsanların sahip oldukları kaynaklarla daha fazlasını başarmalarını sağlamakla ilgilidir.

Zaman ve emek harcamanız gerekir ve çoğu zaman esnek olmanızı gerekli kılar.

Her şeyden önce, sonucu görmek için sabretmeniz gerekir.

Çünkü süreç kısa olmayabilir.

Ancak sonuçlar buna değer.

Sen buna hazır mısın?

Ticari büyümeyi nasıl deneyimliyoruz ..

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, biz, binlerce küçük ve orta ölçekli işletme ile onların büyüme stratejileri konusunda onlara yardımcı olmak için çalıştık. Ekip üyeleri ve yöneticileriyle omuz omuza çalıştık - iş geliştirmeden sorumlu olan insanlarla birlikte.

Doğru soruları sormaya başlayın:

Müşterilerimiz için muazzam ticari büyüme sağlamak için geliştirdiğimiz teknolojiyi nasıl kullanabiliriz?

Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını nasıl anlarız?

Fazla zaman alan şeyler nedir?

Her yeni müşterinin çözmesi gereken kendine has bir ticari zorluk vardı. Ancak bir süre sonra ortaya çıkan sonuçları incelemeye başladık.

Beklediğimiz sonuçlardan bazıları.
Örneğin, çift veri girişini ortadan kaldırmanın, satış temsilcisinin verimliliği üzerinde büyük bir etkisi olacağını biliyorduk ve bu kesinlikle böyle oldu.

Veya tüm ilgili bilgileri tek bir platformda yönetmek, herkesin ihtiyaç duydukları bilgilere erişebilmesi anlamına geliyordu. Bunun ticari büyümeye katkıda bulunacağı kaçınılmazdı.

Ondestek-Blog-Ticari Büyüme

Ancak bazı sonuçlar beklenmedik oldu. Satın alma süreçlerindeki eksik otomasyon.

Liste aslında çok uzun ve yeni şeyler öğrenmeye devam ettikçe eklemeye devam edeceğiz.

Ancak, hızlı büyümeyi görebilmek için işletmelerin önce optimize etmesi gereken birkaç kilit alan belirledik.

1. POTANSİYEL MÜŞTERİ YÖNETİMİ

Gördüğümüz şey, küçük ve orta ölçekli işletmeler, müşteri adayları oluşturmak için çok para ve çaba harcamaktadır, ancak bu müşteri adaylarının yönetiminde yeterli değildir. Bu, zayıf takiplere neden olur ve dönüşümün artmamasına yol açar, bu da ticari büyümeyi doğrudan etkiler.

Potansiyel müşteri adaylarını hangi kaynaklardan besliyorsun?

Çevrimiçi reklamlar? İnternet siten? Çağrı Merkezi? Konferanslar? Çat kapı?

Büyük olasılıkla müşteri adayları için birden fazla kaynağınız var. İşinizi büyütmek için, bu potansiyel müşterileri sistematik olarak yönetmeniz ve bunları müşterilere dönüştürmeniz çok önemlidir.

 

Varlık 1Ondestek Blog-CRM

Müşteri yönetimi ve müşteri takip süreci, ticari büyümede sürekli kazanç için odaklanmanız gereken bir alan.

İşte dikkat etmeniz gereken birkaç faktör:

Tüm müşteri adaylarının toplandığı tek bir platformunuz var mı? Potansiyel müşterileriniz e-postalara, e-tablolara, kartvizitlere ve kağıt parçalarına dağılmışsa, ilk adım onları tek bir platforma koymaktır.

Bu, işletmenizin büyümesini optimize etmek için atabileceğiniz en önemli adımdır.

Dikkate alınacak bir sonraki faktör, müşteri adaylarının o platformda nasıl oluşturulacağıdır - otomatik mi yoksa manuel olarak mı veri girilmelidir?

Bu işlemi ne kadar otomatik hale getirirseniz, sıkıcı veri girişini ortadan kaldırtıkça o kadar iyi olacaktır. Web siteniz, çağrı merkeziniz, üçüncü taraf sevk acenteleri ve hatta konferans kabinlerinde toplanan verilerin tümü, web’in yönlendirici formlar, API’ler, vb. kullanılarak otomatik olarak veri kaydı oluşturulabilir.

 

 • Müşteri adayları geldiğinde, nasıl bilgilendirilirsiniz? Hızlıca hareket edebilmeniz için bir uyarı veya bildirim alıyor musunuz?
 • Bir satış görevlisine nasıl atanırlar? Birden fazla satış temsilciniz varsa, bu müşteri adayı üzerinde çalışmaya kim başlar? Bunun üzerinde etkileşim başlaması gerektiğini satış temsilcileriniz nasıl bilecekler?
 • Müşterilerinize anlık ne kadar çabuk cevap verebiliyorsunuz? Ne kadar çabuk yanıt verirseniz, onu müşteriye dönüştürme şansınız da o kadar yüksek olur.
 • Müşteri takibi nasıl yapılır? Satış temsilcilerinizin takip edebileceği, adım adım takip süreciniz var mı?
 • Müşteri adaylarıyla nasıl iletişim kuruyorsunuz - E-posta? Telefon?  Canlı Destek? Chatbot? Bunu kolayca sistematik olarak tek bir platformdan yapabilir misiniz?

Her iletişim gelecekteki referans için kaydedilmiş mi? Tüm iletişimler ilgili tarihte saklanıyor mu, böylece müşterilerinizle yaptığınız son konuşmayı hatırlıyor musunuz? Veya, müşteri farklı bir satış temsilcisine devredilirse, konuşmayı tam olarak nereden alacağını biliyor mu?

Sorunlar nasıl çözülüyor? Bir gecikme olursa veya tanımlanmış sürece göre gerçekleşmeyen şeyler varsa, satış müdürünün bildirim almasının bir yolu var mı?

Aday müşteri yönetimi için kullandığınız herhangi bir teknoloji platformu, bu noktalarla ilgili süreçlerinizi destekleyebilmelidir.

Tavsiye edebileceğimiz birkaç platform elbette var! Artı ve eksilerini müteakip yazılarımızda sizinle paylaşıyor olacağız…

 • Hubspot
 • Zoho CRM
 • Agile CRM
 • Salesforce
 • Insightly

2. MÜŞTERİ ETKİLEŞİMİ


Müşteri etkileşimi tam olarak nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, müşteri etkileşimi hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak çeşitli iletişim kanalları üzerinden müşteri ile işletmeniz arasındaki etkileşimdir.

 Ondestek Blog-Müşteri Etkileşimi

Dijital kanallar, yüz yüze etkileşimler, telefon, e-posta, metin, web sitesi, canlı destek, chatbot, sosyal medya, dergi reklamları, konferanslar,… müşterinin (veya potansiyel müşterinin) bir işletmeyle etkileşime girdiği herhangi bir araç olabilir. Peki tüm bu kanalları e-ticaret sitenizde etkili kullanıyor musunuz?

Müşteri etkileşiminin işletmenin büyümesi üzerinde büyük etkisi vardır. Bir müşterinin bir işletmeyle ilgili algısı tüm bu küçük doğrudan veya dolaylı etkileşimler tarafından şekillenir.

Bir işletme veya marka için müşteri etkileşimin asıl amacı, müşteri ile uzun vadeli bir ilişki kurmaktır; Sadece kısa vadede potansiyel müşterilerin dönüşümlerini artırmak değil, aynı zamanda müşterilerin tekrarlayan alıcı ve savunucu olma şansını artıran uzun vadeli müşteri sadakatini teşvik etmeniz gerekir.

İstatistiklere göre, pazarlamacıların % 63'ü etkileşimi, tekrarlayan satın alımlar ve müşteriyi elde tutma olarak görüyor.

Şirketinizin müşteri etkileşim süreci, müşteri sadakati yaratmak ve ticari büyümeyi hızlandırmak için son derece önemlidir.

İşte düşünmeniz gereken birkaç şey:

 • Bir müşteri veya potansiyel bir müşteri adayı işletmenizle etkileşim kurduğunda, ne tür deneyimleri vardır?
 • Farklı iletişim kanallarını destekliyor musunuz? Mesela canlı destek, chatbot vb. ? Böylece onlarla istediği şekilde iletişim kurabiliyor musunuz?
 • Tüm ekip üyeleri müşteriye hizmet vermek için gereken bilgilere erişebiliyor mu?
 • Satış ekibiniz ve müşteri destek ekibiniz aynı sayfada mı?
 • Örneğin, bir satış temsilcisi veya hesap yöneticisi müşteriyi tekrar iş hakkında ararsa müşterinin teknik destek sorunlarından haberdar mı?
 • Müşteriye hizmet veren farklı departmanlar birbirleriyle senkronize olmadığında ve müşteriye çelişkili bilgiler gönderdiğinde, işinizde büyüme bekleyemezsiniz.
 • Müşteriyle etkileşimde bulunan herkes aynı sayfada olursa, otomatik olarak güven oluşturur ve müşteri sadakatini arttırırsınız..

Bir araştırmaya göre, B2B müşterilerini başarılı bir şekilde meşgul eden şirketler % 63 daha düşük müşteri kaybı, % 55 daha yüksek gelir ve % 50 daha yüksek verimlilik elde ediyor.

 

Müşteri ilişkilerinde artarak önem taşıyan alan self-servistir. Giderek daha fazla sayıda müşteri, müşteri hizmetleri temsilcileri için sırada beklemek yerine basit işleri kendileri yapmayı tercih ediyor. Özellikle müşteriler bu maksatla chatbotla etkileşime girmeyi çok seviyor.

Müşterinize self-servis hizmet alam yeteneği veriyor musunuz? Siparişlerini görüntülemek, belgelerini gözden geçirmek, faturaları kontrol etmek veya teknik destek talebi oluşturmalarına imkan sağlıyor musunuz?

Self servis portalları, müşterilerin bilgilerine anında erişmelerini sağlar ve ayrıca işletme kaynaklarını korur.

Gartner, 2020 yılına kadar bir müşterinin bir işletmeyle olan ilişkisinin % 85'ini bir insanla etkileşime girmeden yöneteceğini öngörüyor.

 

Ondestek-Chatbot nedir-Ondestek - Kopya

 

Müşteri etkileşiminin özü, müşteri ile sadık ve sürekli bir ilişki kurmaktır.

Bunu başarmak için, sıradanlığın ötesine geçmeli ve müşteri perspektifinden düşünmeye başlamalısınız. Müşteri etkileşim stratejileri yalnızca müşterilerin daha fazla para harcamasını sağlamaya odaklanamaz.

Gerçek kalıcı ilişkiler, yalnızca işlem değerine dayandırılamaz, bundan çok daha ince ve karmaşık bir süreç yönetimi gerektirir. Müşteri size ihtiyaç duyduğunda güvenilir bir ortak olarak yanında olmanız gerekir.

 


 
Müşteri etkileşiminin özü, müşteri ile sadık ve sürekli bir ilişki kurmaktır.

 


Müşteri etkileşim stratejinize karar verdikten sonra, bu stratejiyi kolayca ve ideal olarak aynı platformdan uygulamanıza izin verecek teknolojiyi seçin, böylece şirkette müşteriyle meşgul olan herkes, ister küçük bir satış temsilcisi isterse satış müdürü, müşterinin ihtiyaç duyduğu bilgilere erişebilir olsun.

3. DOKÜMAN YÖNETİMİ

Bir işletme büyüdükçe, bilgi hacmi ve evraklar katlanarak artar - teminatlar, ürün katalogları, çeşitli belgeler, sözleşmeler, faturalar, ödemeler, beyanlar, sigortalar,… artık boğulmak üzeresiniz!

Dokümanlarınızı iyi yönetememek, işyeri kaosunun ve verimsizliğinin temel nedenlerinden biridir.
Ondestek Blog-Doküman Yönetimi

Çalışanlar, belgelerle iş yapmak için her hafta önemli miktarda zaman kaybeder. Harcanan zaman organizasyona çalışan başına yıllık yaklaşık 67.000 ₺ ve organizasyonun toplam verimliliğinde % 21.3'lük bir kayıp anlamına gelir.

Bu nedenle, belgeleri düzenlemek, depolamak, birlikte çalışmak ve izlemek için düzenli bir yöntem olmadan, ticari büyümeniz ciddi şekilde zarara uğrar.

Tüm bu bilgilerin güvenli ve tutarlı bir şekilde düzenlenmesi ve gerektiğinde kolayca bulunabilmesi çok önemlidir.

Ve elbette, tüm bilgiler her çalışan tarafından görülmemelidir. Bu nedenle, her ekip üyesinin bilgileri kuruluştaki rolüne göre gördüğü bir dizi kontrol bulunmalıdır.

 

4. VERİMLİLİK

 

Verimlilik, mal ve hizmetlerin üretiminde kaynakların etkin kullanımı olarak tanımlanır. Kaynaklar emek, sermaye, enerji, bilgi, hammadde vb. şeklinde olabilir.

Daha yüksek üretkenlik, aynı miktarda fiziksel veya insan kaynakları ile istenen verimden daha fazlasını elde etmek anlamına gelir.

Daha yüksek verimlilik, doğrudan büyümeye bağlı olan işletme için daha yüksek karlara yol açar.

Satış ekiplerinin karşı karşıya kaldığı zorluklarının farkında değilseniz, satışlarda verimsizlik sorununa merhaba deyin.

Satış verimliliği acil bir konudur. Şirketinizin konuyla ilgili yatırım maliyetini karşılayacak kadar paradan tasarruf etmesini sağlayabilir.

Satış yöneticilerinin % 79'u yeni hedeflere ulaşmada, otomasyonun mevcut satış temsilcilerinin verimliliğini artırdığını söylüyor.

Satış temsilcileri verimliliği, birçok yönden iyileştirilebilir

 • Disiplini geliştirmek
 • Yeniden kaynak tahsisi
 • Eğitim ve koçluk
 • Yeni satış araçları uygulamak

Şirket yönetimi olarak, satış temsilcilerinizin zamanlarını “düşük değerli işler” (idari işler) yerine “yüksek değerli işler” (satış) için harcadıklarının farkında olmalısınız.

İstatistikler, temsilcilerin zamanlarının sadece 1 / 3'ünü harcadığını gösteriyor. Kalan süre içerik oluşturma ve idari görevlere harcanıyor.

 

Bunu bir dakika düşün. Bir satış elemanı, potansiyel müşterilere değer katan ya da anlaşmaları ileriye götüren temel satış faaliyetlerinde çalışarak günün 1/3'ünden daha azını harcadığı anlamına gelir. Zamanının 2/3'ü, işinizin geliştirilmesinde ve büyümesinde kesinlikle etkisi olmayan rutin işler yapmak için harcanıyor.

 

Satış verimliliği çoğunlukla iş akışını kolaylaştırmak ve gereksiz işleri ortadan kaldırmakla ilgilidir. Bunu yapmanın en etkili yolu otomasyondur. Basit görevleri otomatik hale getirebildiğiniz zaman, satış ekibiniz bu gereksiz tekrarlayan görevler tarafından boşa harcanan zamandan tasarruf edecek ve bunun yerine temel çekirdek satış faaliyetlerine odaklanabilecektir.

Bu nedenle, satış ekibinize işlerini daha verimli ve etkili bir şekilde yapmalarına yardımcı olacak doğru araçları sağlamanız çok önemlidir.

Ondestek Blog-Satış ve Pazarlama Otomasyonu

Otomasyon önemli bir ticari büyüme stratejisidir, çünkü satış temsilcileri, yönetici görevleri yerine ürün veya hizmetinizi satmak için daha fazla zaman harcamaya başlar.


      Otomasyon önemli bir ticari büyüme stratejisidir.


İşletmenizde "zaman kaybı" nı arayın!

 • Elle veri yazmak için ne kadar zaman harcanıyor?
 • İkili veri girişiniz var mı, yani aynı bilgiler birden fazla sistemde manuel olarak mı yazılıyor?
 • Ayrık sistemlerde veri dağılıyor mu? Çalışanların bir faaliyeti tamamlamak için birden fazla sistem araması gerekiyor mu?
 • Tekrarlanan işler manuel olarak mı yapılıyor? Örneğin - manuel olarak oluşturulması gereken haftalık raporlarınız var mı?
 • Orta ila uzun bir satış döngüsünüz varsa, tüm takım oyuncuları neyi ne zaman yapacaklarını biliyor mu? Bu onlara nasıl tetikliyor? Otomatik mi, yoksa birbirleri arasında ileri geri konuşmaya gerek duyuluyor mu? Bu tür bir iletişim ne kadar zaman alıyor?

 

Satış döngünüzün çoklu temas noktalarına sahipseniz, anlaşma satış sürecinde ilerledikçe tüm herkesi döngüde tutmak için otomatik bir yol gerekir. Aksi halde, ileri ve geri iletişim döngüleri nedeniyle büyük bir verimlilik kaybı yaşanır.

 

Ekip üyeleri arasında iletişimsizlik sadece verimlilik kaybına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda anlaşmayı kaybetme oranını yükseltir.

5. BÜTÜNLEŞİK PLATFORM VE İŞ AKIŞLARI

İş Akışı?

İşinizde kaç tane farklı sistem kullanıyorsunuz?

Pazarlama, liderlik yönetimi, arama, e-posta gönderme, müşteri desteği, faturalandırma vb. için farklı araçlarınız var mı?

Veriler birbiriyle senkronize mi? Örneğin, bir müşterinin iletişim bilgileri iletişim yönetimi sisteminizde değişirse, müşteri hizmetleri yazılımında veya faturalama sisteminde otomatik olarak güncellenecek mi? Veya bir kişi mi yoksa birden fazla kişi tarafından mı manuel olarak güncellenmesi gerekiyor?

 

Müşteri hizmetleri personeliniz, bir müşterinin bir ürün veya hizmet için ödeme yapıp yapmadığına ilişkin bilgiye ihtiyaç duyuyorsa, telefonda iken mevcut faturanın ikiye katlandığını iddia eden kızgın müşteriyle telefonda bu bilgiyi kendisi arayabilir mi? Yoksa bu bilgilere erişmek için çemberin içinden atlamak zorunda mı?

Ve bir çalışan tüm bilgilere erişme yeteneğine sahip olsa bile, bu bilgi birden fazla uygulamaya dağılmış mı?

 

Ortalama çalışan günlük görevlerini tamamlamak için 10 ila 15 uygulama kullanıyor.

Teknoloji, işyerinde bizi daha verimli kılmak yerine, temel görevleri yerine getirmek için uygulamalar arasında sürekli geçiş yapan kocaman gözlü robotlar olmamıza neden oluyor.

Bu da sadece zaman kaybı değil. Ne kadar farklı sisteminiz olursa, verileriniz o kadar yanlış olur. Birden fazla veri girişi, sürekli olarak veri giriş hatalarına neden olur ve bu da yanlış veriye yol açar.

 

Şimdi, bu sistemlerden oluşturulan raporlara dayanarak iş kararları alacaksanız, yanlış verilere sahip olmak kesinlikle kötü kararlara yol açacaktır.

 Ondestek Blog-İş Akışı

Sistemleriniz ne kadar parçalıysa, işleminiz o kadar karmaşık olur. Ve bu, herkes için büyük bir verimlilik kaybıyla sonuçlanır, eğer iletişim ertelenirse , anlaşmayı kaybetmenin fırsat maliyetinden söz etmeyin.

Verimsiz iş süreçleri, işletmelere her yıl milyonlarca ₺ gelir kaybına neden olabilir. Tanımlanmış iş akışına sahip işletmeler, daha yüksek büyüme performansı gösterme eğilimindedir.

 

İşinizde büyüme tamamen verimlilik ve etkinlik ile ilgilidir ve bu büyümeyi başarmak için iş süreçlerinize derinlemesine dalmak ve verimsizlik ve verimsizliğin temel nedenleri olan nokta alanlarını tespit etmek için istekli olmalısınız.

 

Yeni bir iş akışı oluşturmadan önce mevcut iş akışınıza bakmalı ve neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını belirlemelisiniz.

İş akışınızın her birini bir defada ele alın, bir dizi soruyu uygulayın:

 • Güçlü yanlar neler?
 • Zayıf yönleri neler?
 • Tekrarlayan görevler nelerdir?
 • Gereksiz görevler nelerdir?
 • Boşluklar nerede?
 • Kullanılmamış veya az kullanılmış kaynaklar nelerdir?
 • Haberleşme nerede dağılıyor?

 

Yanıtları, yanlışlıkları ortadan kaldıran veya en azından en aza indiren yeni bir iş akışı tasarlamak için kullanın.

Her işletme işlevi için ayrı sistemler uygularken, aynı zamanda tüm bölümlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde veri alışverişinde bulunabilmesinin işinizin büyümesinde önemli olduğunu unutmayın.

Örneğin, satışlar doğru verileri iletmezse, stok yönetimi zarar görecek ve siparişler geri alınacaktır. Doğru muhasebe bilgisine sahip olmamak, pazarlama kararlarından pazarlama bütçesinden işe alım ve bordroya kadar tüm alanlarda yönetim kararlarını etkiler.

Gerçek zamanlı olarak diğer işletme fonksiyonları ile doğru bilgi alışverişinde bulunan, her işletme fonksiyonu için tek bir bilgi kaynağına ve iyi tanımlanmış iş akışına sahip olmak, çalışanların daha hızlı ve daha akıllı kararlar almalarına yardımcı olur ve çabalarını yüksek değerli faaliyetlere odaklamalarını sağlar. Buda daha hızlı iş büyümesi sağlar.

SONUÇ

İşinizi büyütmek ve büyük bir rekabet avantajı kazanmak için teknolojiyi kullanabileceğiniz kilit alanları umarım değerlendirme fırsatı buldunuz!

Ticari büyüme, daha fazla müşteriye ulaşmak, daha fazlasını müşteriye dönüştürmek, daha fazla müşteriyi elde tutmak ve şirketinizin marka savunucularına dönüştürmekle ilgilidir. Ve bunu başarabilmenizi sağlayan tüm temel işlemlerin maksimum verimlilik ve etkinlikle işlediğinden emin olmak durumundasınız.

Bunun gözünüzde büyüdüğünü biliyorum.

Elbette, bunu bir gecede başaramazsınız.

Önemli olan, zorlu olsa bile ona bağlı kalmak ve dijital dönüşüme hemen başlamaktır.

İyi haber şu ki, hepsini bir kerede yapmak zorunda değilsiniz. Bunu daha küçük parçalara bölüp her seferinde bir tane yapabilir, belki ilk çeyrekte, hemen sonuçları görmeye başlayacaksınız.

İşletmenizin büyümesini görmek için sabırsızlanıyorum!

 
Keşfetmeye devam edin >>


Ondestek-eticaret sitenizin dönüşüm oranı düşükmü

 

 

 

 

Topics: Chatbot

Ondestek-Chatbot

En Çok Okunanlar